Wszystkie zdjęcia zamieszczone poniżej są mojego autorstwa. Nie pochodzą z Internetu lub z bazy fotografii stockowej. 
To, czym sie zajmuję, jest również moją pasją. Dlatego każde zlecenie wykonuję "jak dla siebie". To przyczynia się do zadowolenia klienta. 
 
(STRONA JEST SYSTEMATYCZNIE UZUPEŁNIANA)
Image
Image
Na cenę bardzo duży wpływ ma zastosowany obiektyw w kamerze. Obiektyw może być szklany lub z tworzywa sztucznego. Obiektyw z tworzywa sztucznego z upływem czasu znacząco pogarsza obraz.
Image
Serwis laptopów często zajmuje spokojną porę wieczorną...
Image
Zapchany układ chłodzenia w laptopie. Jest to częsta przyczyna uszkodzeń karty graficznej - tzw. czarny ekran po włączeniu laptopa. Jeśli laptop bardzo się grzeje koniecznie trzeba dostarczyć go do mnie.
Image
Wskutek uderzenia bądź upadku uszkodzenie laptopa może wyglądać różnie. To jedne z najgroźniejszych (obok zalanie lub przegrzanie laptopa) a zarazem dość częstych uszkodzeń.
Image
Montaż kamer na słupie, montaż kamer na lampie lub montaż kamer na budynku. Gdzie najczęściej? Wysoko!
Image
Stanowisko pracy do naprawy laptopów.
Image
Dostawa sprzętu do Straży Miejskiej w Kołobrzegu. I już jest na czym drukować mandaty ;)
Image
Błąd konstrukcyjny laptopw HP Pavilion dv6. To był fajny model ale ok. 60% z nich po upływie 2-3 lat trafiało do naprawy.
Image
Instalacja anteny satelitarnej w ośrodku wczasowym. Oglądanie niestety tylko na świetlicy.
Image
Obraz z kamery zanikał. Potrzebne były poprawki po firmie montującej system monitoringu w podłączeniu kamery.
Image
Piękny kot. Taki mi się trafił pomocnik podczas montażu telewizora na ścianie ;)
Image
Szybkoobrotowa kamera. Od teraz eksponaty muzealne są bezpieczne.
Image
Słup oświetleniowy? Lampa uliczna? Tu gdzieś muszę zamontować kamerę :-/ Przynajmniej prąd jest blisko ;-)
Image
Szybkoobrotowa, analogowa kamera wymaga naprawy.
Image
Podczepianie przewodu do wczesniej stworzonej linii napowietrznej. Jeden z elementów budowy rozległego systemu monitoringu.
Image
Kolejna linia napowietrzna do budowy rozległego systemu monitorowania terenu.
Image
Tak od drugiej strony wygląda manipulator, którym zarządamy alarmem. Innymi słowy 'klawiatura' do wpisania kodu włączającego lub wyłączającego czuwanie systemu alarmowego.
Image
Jeszcze sporo pracy przede mną by system alarmowy zaczął funkcjonować.
Image
Montaż systemu alarmowego, monitoringu, instalacji p. poż. to specyficzna praca. Ciężkie początki a koniec zazwyczaj przy komputerze.
Image
Uruchamianie monitoringu. Część finalna. Obraz z kamer dostępny będzie z każdergo miejsca na Ziemi.
Image
Targi SECUREX 2018. Tym razem ja w oczach kamer. Hikvision czy Dahua? Kamery tych firm instaluję bo to światowi liderzy. Zero problemów 100% zadowolenia.
Image
Targi SECUREX 2018. Niespodziewana wygrana od firmy Dahua. Doceniają :-)
Image
Targi SECUREX 2018. Prezentacja kamer z funkcją inteligentnej analizy obrazu, np. zajętość miejsc parkingowych, detekcja twarzy, zapisywanie numerów tablic rejestracyjnych, pojawienie się/zniknięcie obiektu, detekcja intruza, przekroczenie wirtualnej linii...
Image
Targi SECUREX 2018. Robot jednego z wystawców. To co potrafi zrobić zobaczysz na moim FB. Link w nagłówku oraz w stopce.
Image
Montaż alarmu w domu jednorodzinnym. Tylko... co z tymi kabelkami?? ;-)
Image
Zewnętrzne urządzenia do bezprzewodowego przesyłania sygnału (np. obrazu z kamer czy Internetu) czasem nie wytrzymują nawet w naszym klimacie.
Image
Czasami tworzę napowietrzne linie, które łączą kamery z rejestratorem a czasami przewody "idą" ziemią w tzw. arotach. Tak więc czarne przewody leżące po prawej stronie muszą znaleźć się w niebieskiej ziemnej rurze osłonowej dla kabli...
Image
Jest to flagowy przykład walki o klienta ceną. Flagowy przykład wykonania instalacji bez wyobraźni. Firma wykonująca montaż monitoringu "zwlekała" z przyjazdem do zanikającego obrazu z kilku kamer więc zniecierpliwiony klient zadzwonił gdzie indziej. I tak upiekło się firmie instalującej monitoring ale klient poniósł dodatkowe koszty w okresie gwarancji...
Image
Prestiżowe spotkanie z międzynarodowym liderem w dostawie produktów i rozwiązań monitoringu wizyjnego. Jedynie 6 miast w Polsce, jedynie kilkanaście firm. Omówienie najnowszych innowacji czyli zastosowania sztucznej inteligencji w zakresie technologii monitoringu wizyjnego. Do tego mobilny showroom, ciekawe doświadczenia na pokładzie ciężarówki i grill :) A wszystko po to by podnosić jakość swoich usług i instalować Państwu najlepszy sprzęt na rynku.
Image
Kamera analizująca zachowanie człowieka. Wysyła sygnał alarmowy gdy np. ktoś się przewróci lub zacznie biec. Bardzo przydatne w szpitalach, domach opieki, dworcach i na ulicach miast. Kamery z tej serii są w stanie rozpoznać płeć człowieka i dostosować wyświetlanie reklam, np. w bankomatach. Inne zastosowanie to rozpoznawanie twarzy - bardzo przydatna funkcja do wykrywania np. znanych już złodziei w sklepach lub centrach handlowych. System może rozpoznać ich we wszystkich sklepach sieci i powiadomić ochronę.
Image
Kamera licząca osoby wchodzące i wychodzące ze sklepu. Kamera generuje raporty, które można poddać przeróżnej analizie, np. natężenie ruchu w poszczególnych dniach/godzinach, wzrost osób wchodzących (wyłączenie z raportów dzieci bądź zliczenie tylko dzieci). Kamera z oprogramowaniem do analizy zachowań klientów zamontowana przy kasach pomoże w ustaleniu jak długo poszczególne osoby stoją w kolejce i powiadomi gdy kolejka będzie miała więcej niż ustalona liczba osób.
Image
Mobilny rejestrator wideo a właściwie mobilny system do monitoringu. Moduł 3G / 4G i moduł Wi-Fi, zapisywanie lokalizacji GPS w strumieniu wideo, technologia tłumienia drgań dysku twardego, interfejsy do zbierania informacji o prowadzeniu pojazdu, np. skręt w lewo / prawo, hamowanie, cofanie itp. Więcej informacji na FB. Link w nagłówku i stopce.
Image
Montaż kamer w domku jednorodzinnym. Aby uzyskać jak najpełniejszy obraz, jedna z kamer została zamontowana na słupie i "widzi" cały dom z zewnątrz.
Image
Zlecony mi montaż telewizora na ścianie był w tym przypadku w pełni uzasadniony :)
Image
Instalacja monitoringu w hotelu. Nie mojego autorstwa ;) Ja tu tylko dokonywałem napraw. Na szczęście dzisiaj mamy technologie pozwalające na uniknięcie tego, co widać na tym zdjęciu. Niestety wiele firm przy projektowaniu systemu monitoringu nie mysli o późniejszym jego użytkowaniu...
Image
To również nie moje dzieło. Dostałem zlecenie naprawy telewizji w ośrodku wczasowym. Zadanie zostało wykonane ale... zdecydowanie czas na zmiany.
Image
Burza uszkodziła (stopiła) przewody doprowadzające napowietrznie sygnał z kamer do rejestratora. Usterka była trudna do wykrycia, ponieważ kabel nie został całkowicie przerwany. Dopiero dzięki szczegółowej analizie przewodu odkryłem stopioną izolacje na odcinku 2 metrów. Przewód należało uzupełnić a lokalizacja usterki nie sprzyjała pracy.
Image
Montaz telewizora na ścianie (lub jak mówią niektórzy zawieszenie telewizora na ścianie), nie jest wcale takie proste. Bo właśnie trzeba bardzo uważać by było prosto. Uchwyty do telewizora, kupowane przez klientów, nie zawsze są dobrej jakości a to potęguje problem przy ostatecznym ustawianiu telewizora.
Image
Konfiguracja urządzenia zwiększającego zasięg Wi-Fi w domu. Bardzo często sygnał z routera nie dochodzi do wszystkich miejsc w domu. Gdy mamy problem z zasięgiem w domu należy zainstalować dodatkowe urządzenie. Kot klienta wyraźnie nie akceptuje tego pomysłu ;)
Image
Konfiguracja kamer do monitoringu. Wyraźnie widać różnice w zastosowanych obiektywach. Mało który instalator informuje klientów, że tanie kamery nie pozwolą na dokładne pokazanie interesującego nas zdarzenia. Wielokrotnie dała się zauważyć złość klienta na taki stan rzeczy. Ja takich błędów nie popełniam. 
Image
Przygotowanie czyli konfiguracja urządzeń do monitoringu przed instalacją kamer u klienta. To prawda, że sprzęt do monitoringu przede wszystkim musi być funkcjonalny, niezawodny i nowoczesny. Niemniej ja dbam również o to, by sprzęt do monitoringu rzucał się w oczy ;)
Image
Z miesiąca na miesiąc, roku na rok... I po jakimś czasie nasze komputerowe stanowisko pracy wygląda podobnie. Naprawa sprzętu komputerowego nie zawsze jest pracą czystą i wygodną. Ale spokojnie, dałem radę. Wkrótce pokażę bardziej „zaawansowane” stanowisko komputerowe ;) 
Image
Naprawa laptopów w Kołobrzegu zajmuje się już bardzo długo. Obserwuję jak każdy model ewoluuje. Dziś niemal wszystkie elementy ukryte są pod jedną obudową i klient samodzielnie nie może np. dokonać wymiany dysku w laptopie na SSD. Bardzo często niemożliwa jest również wymiana baterii w laptopie przez klienta. No cóż, wszystko po to to, by laptop ładnie wyglądał. Ale jest firma MultiTech więc nie ma się co martwić ;)
Image
Instalacja szybkiego routera w jednej ze szkół w Dźwirzynie.
Jaki router wybrać do Internetu? To zależy od dostawcy Internetu. Światłowód w domu czy światłowód w firmie jest coraz powszechniejszy. Prędkość Internetu jest coraz większa. Warto zatem zlecić montaż odpowiedniego sprzętu fachowcowi. Szczególnie gdy z Internetu korzysta więcej osób. Odpowiednie informacje znajdziesz w zakładce TUTAJ.
Image
Obiecane, bardziej „zaawansowane” stanowisko komputerowe ;) Nie wiem czy widać na ale poza pół centymetrowym kurzem czasem w komputerach są jeszcze pajęczyny. Taka prawdziwa piwnica ;-)
Image
W kolejnej pod kołobrzeskiej wsi zlecono mi montaż monitoringu świetlicy wiejskiej. Niestety akty wandalizmu nawet w małych społecznościach są nagminne. Tu montaż kamer z krótką linia napowietrzną.
Image
Kontynuując temat niszczenia mienia warto wspomnieć o miejscach parkingowych. Niestety niemal każdego dnia policja odnotowuje różnego rodzaju uszkodzenia samochodów na parkingach. Na zdjęciu montaż kamer na parkingu domu kilku rodzinnego.
Image
Montaż monitoringu na terenie zakładu pracy w województwie zachodniopomorskim. Właściciel zorientował się, że ma nieuczciwych pracowników. Okazało się, że inwestycja w instalację kamer obserwujących teren zakładu szybko się zwróciła.